عناوين سايت
پست بانک استان چهار محال بختیاری
   افتتا ح حساب سود سهام عدالت

3/2/1396

 

 

افتتا ح حساب سود سهام عدالت
 

کليه مسئولين باجه هاي نمايندگي بانکي

با سلام

  احتراما ً ، با عنایت به مبحث توزیع سود سهام عدالت و لزوم افتتاح حساب برای مشمولان این طرح و از طرفی کثرت افراد متقاضی افتتاح حساب و به منظور رفاه حال این عزیزان و سهولت در استفاده از خدمات بانکی به اطلاع می رساند ، امکان تعریف و افتتا ح حساب بصورت موقت در دفاتر از تاریخ 3/2/96 تا تاریخ 31/2/96 فراهم گردیده است  مقتضی است همکاران محترم باجه هاي نميندگي بانکي  به موارد ذیل توجه داشته باشند :

1-اطلاع رسانی به دفاتر و روستائیان عزیز برای فراهم شدن افتتاح حساب در دفاتر و اعلام شماره حساب و شماره شبا به مشتریان در روستا . (صرفا برای متقاضیان دریافت سود سهام عدالت )

2-نوع حساب صرفا سپرده قرض الحسنه پس انداز بوده و امکان افتتاح حساب دیگری  مقدور نمی باشد (حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب معادل پنجاه هزارریال می باشد) . توضیح اینکه حساب مذکور در صورت داشتن حداقل مانده حساب جهت شرکت در قرعه کشی (پانصد هزار ریال ) امکان بهره مندی از جوایز قرض الحسنه پس انداز را خواهد داشت .  

3- عملیات احراز هویت بتدریج توسط شعبه ناظر قبل از واریز سود سهام عدالت و فعال شدن کامل حساب می بایست انجام پذیرد (ترجیحا پرسنل شعب با حضور در روستا و کنترل اسناد و مدارک شناسایی مشتریان، احراز هویت را به انجام رسانند ) .

4- زمان افتتاح حساب ترجیحا از ساعت 30/13 لغایت 20 روزهای کاری می باشد .

5- شعب ناظر هماهنگی و نظارت لازم را بر این امر داشته و وجوه مازاد دفاتر را به موقع جمع آوری مينمایند.

6- با توجه  به اینکه دفاتر در خصوص افتتاح حساب بنکو آموزش ندیده اند ، شعب در اولین فرصت برنامه آموزشی لازم را برای دفاتر داشته و  نسخه ای از فایلهای آموزشی و دستورالعملهای مربوطه را به دفاتر
ارسال نمایند .

7- امکان برداشت از حساب مذکور در حال حاضر به صورت مراجعه حضوری به تمامی شعب و دفاتر می باشد و در آینده امکان صدور کارت نیز در صورت درخواست مشتری و تائید رئیس شعبه فراهم خواهد بود.

8- نسبت به تهیه و آماده سازی فرمهای افتتاح حساب اقدام و با درج شماره سریال و تحویل طی صورتجلسه به دفاتر و جمع آوری هفته ای فرمهای تکمیل شده و تنظیم صورتجلسه نهائی پس از انقضای مهلت افتتاح حساب بر اساس شماره سریال تحویلی (مصرفی ، مصرف نشده و ابطالی ) و نگهداری در مکان شعبه .  

9- نسبت  به تهیه برگه های واریز و برداشت ( نمونه 201 ) و توزیع مناسب و به اندازه مصرف هر دفتر پیش بینی و اقدام لازم صورت پذیرد .  

10- نسخه دوم برگ واریزی که پرفراژ شده و شماره حساب و مبلغ واریزی را مشخص می نماید فعلا بعنوان رسید به مشتری تحویل گردد.

11- شماره شبای مشتری توسط دفتردر زمان افتتاح حساب از سامانه بنکواخذ و بصورت خوانا ظهر نسخه دوم برگ واریزی جهت آگاهی مشتری برای ثبت در سامانه سهام عدالت درج  و در اختیار مشتری قرار گیرد .

12-با عنایت به اینکه برای افراد خردسال نیز با قیومیت توسط والدین حساب افتتاح می شود و این عزیزان کارت ملی ندارند درج شماره ملی از روی شناسنامه انجام و لزومی به داشتن کارت ملی برای این گونه افراد نمی باشد .

13-با عنایت به محدودیت فضای خطوط ارتباطی دفاتر، امکان کندی سیستم در امر افتتاح حساب می باشد که دفاتر می توانند برای مشتریان به صورت مرحله ای و نوبت دهی عملیات افتتاح حساب را داشته باشند .

14- اخذ تصویر مدارک شناسایی مشتریان و کپی برابر اصل نمودن آنها، اسکن امضا ء و.... برابر رویه و بخشنامه های افتتاح حساب ( ابلاغی طی بخشنامه شماره 005-0101/1/ب مورخ 12/7/88 و سایر بخشنامه های مربوطه) توسط دفاتر انجام و تصویر مدارک شناسایی مشتریان و فرم های افتتاح حساب تکمیل شده به صورت هفتگی به شعبه ناظر ارسال شود و برابر بند 3 فوق الذکر کنترل مدارک و احراز هویت توسط شعبه ناظر انجام می پذیرد

تعداد بازديد از سايت: 30447 بار
كليه حقوق اين سايت محفوظ مي باشد. ©