عناوين سايت
پست بانک استان چهار محال بختیاری
   افتتا ح حساب سود سهام عدالت

3/2/1396

 

 

افتتا ح حساب سود سهام عدالت
 

کليه مسئولين باجه هاي نمايندگي بانکي

با سلام

  احتراما ً ، با عنایت به مبحث توزیع سود سهام عدالت و لزوم افتتاح حساب برای مشمولان این طرح و از طرفی کثرت افراد متقاضی افتتاح حساب و به منظور رفاه حال این عزیزان و سهولت در استفاده از خدمات بانکی به اطلاع می رساند ، امکان تعریف و افتتا ح حساب بصورت موقت در دفاتر از تاریخ 3/2/96 تا تاریخ 31/2/96 فراهم گردیده است  مقتضی است همکاران محترم باجه هاي نميندگي بانکي  به موارد ذیل توجه داشته باشند :

1-اطلاع رسانی به دفاتر و روستائیان عزیز برای فراهم شدن افتتاح حساب در دفاتر و اعلام شماره حساب و شماره شبا به مشتریان در روستا . (صرفا برای متقاضیان دریافت سود سهام عدالت )

2-نوع حساب صرفا سپرده قرض الحسنه پس انداز بوده و امکان افتتاح حساب دیگری  مقدور نمی باشد (حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب معادل پنجاه هزارریال می باشد) . توضیح اینکه حساب مذکور در صورت داشتن حداقل مانده حساب جهت شرکت در قرعه کشی (پانصد هزار ریال ) امکان بهره مندی از جوایز قرض الحسنه پس انداز را خواهد داشت .  

3- عملیات احراز هویت بتدریج توسط شعبه ناظر قبل از واریز سود سهام عدالت و فعال شدن کامل حساب می بایست انجام پذیرد (ترجیحا پرسنل شعب با حضور در روستا و کنترل اسناد و مدارک شناسایی مشتریان، احراز هویت را به انجام رسانند ) .

4- زمان افتتاح حساب ترجیحا از ساعت 30/13 لغایت 20 روزهای کاری می باشد .

5- شعب ناظر هماهنگی و نظارت لازم را بر این امر داشته و وجوه مازاد دفاتر را به موقع جمع آوری مينمایند.

6- با توجه  به اینکه دفاتر در خصوص افتتاح حساب بنکو آموزش ندیده اند ، شعب در اولین فرصت برنامه آموزشی لازم را برای دفاتر داشته و  نسخه ای از فایلهای آموزشی و دستورالعملهای مربوطه را به دفاتر
ارسال نمایند .

7- امکان برداشت از حساب مذکور در حال حاضر به صورت مراجعه حضوری به تمامی شعب و دفاتر می باشد و در آینده امکان صدور کارت نیز در صورت درخواست مشتری و تائید رئیس شعبه فراهم خواهد بود.

8- نسبت به تهیه و آماده سازی فرمهای افتتاح حساب اقدام و با درج شماره سریال و تحویل طی صورتجلسه به دفاتر و جمع آوری هفته ای فرمهای تکمیل شده و تنظیم صورتجلسه نهائی پس از انقضای مهلت افتتاح حساب بر اساس شماره سریال تحویلی (مصرفی ، مصرف نشده و ابطالی ) و نگهداری در مکان شعبه .  

9- نسبت  به تهیه برگه های واریز و برداشت ( نمونه 201 ) و توزیع مناسب و به اندازه مصرف هر دفتر پیش بینی و اقدام لازم صورت پذیرد .  

10- نسخه دوم برگ واریزی که پرفراژ شده و شماره حساب و مبلغ واریزی را مشخص می نماید فعلا بعنوان رسید به مشتری تحویل گردد.

11- شماره شبای مشتری توسط دفتردر زمان افتتاح حساب از سامانه بنکواخذ و بصورت خوانا ظهر نسخه دوم برگ واریزی جهت آگاهی مشتری برای ثبت در سامانه سهام عدالت درج  و در اختیار مشتری قرار گیرد .

12-با عنایت به اینکه برای افراد خردسال نیز با قیومیت توسط والدین حساب افتتاح می شود و این عزیزان کارت ملی ندارند درج شماره ملی از روی شناسنامه انجام و لزومی به داشتن کارت ملی برای این گونه افراد نمی باشد .

13-با عنایت به محدودیت فضای خطوط ارتباطی دفاتر، امکان کندی سیستم در امر افتتاح حساب می باشد که دفاتر می توانند برای مشتریان به صورت مرحله ای و نوبت دهی عملیات افتتاح حساب را داشته باشند .

14- اخذ تصویر مدارک شناسایی مشتریان و کپی برابر اصل نمودن آنها، اسکن امضا ء و.... برابر رویه و بخشنامه های افتتاح حساب ( ابلاغی طی بخشنامه شماره 005-0101/1/ب مورخ 12/7/88 و سایر بخشنامه های مربوطه) توسط دفاتر انجام و تصویر مدارک شناسایی مشتریان و فرم های افتتاح حساب تکمیل شده به صورت هفتگی به شعبه ناظر ارسال شود و برابر بند 3 فوق الذکر کنترل مدارک و احراز هویت توسط شعبه ناظر انجام می پذیرد

پست بانک استان چهار محال بختیاری

 پيوندهاي تصويري

موبايل بانكينگ

محاسبه سود سپرده

صندوق قرض الحسنه

اينترنت بانک

سامانه آموزشي پست بانك

پست بانک استان چهار محال بختیاری

 ساير پيوندها

  پست بانك ايران

  مشاهده مبلغ یارانه واریزی

  سایت سهام عدالت(پرداخت یارانه)

  سامانه اطلاعات اقتصادی خانوارها

  سايت استانداري استان چهارمحال و بختياري

  سايت دفاتر پيشخوان دولت استان

  سامانه شناسه ملي اشخاص حقوقي

  سامانه سناباد

  سایت بسیج کارمندان استان

  پايگاه اطلاع رساني پيشگيري از اعتياد

  جشنواره کتابخوانی

 
 

تعداد بازديد از سايت: 156762 بار
كليه حقوق اين سايت محفوظ مي باشد. ©