عناوين سايت
پست بانک استان چهار محال بختیاری
   ممنوعيت نصب دستگاه پایانه فروشگاهی (POS) در باجه های نمایندگی خدمات بانكي

19/2/1395

 

 

ممنوعيت نصب دستگاه پایانه فروشگاهی (POS) در باجه های نمایندگی خدمات بانكي
 

مسئولين محترم باجه هاي نمايدگي خدمات بانكي شهري و روستايي

سلام عليكم

 

          احتراماً ؛ نظر به اینکه بر اساس بازدیدهای بعمل آمده مشاهده می گردد برخی از باجه های نمایندگی خدمات بانکی شهری و روستایی اقدام به نصب دستگاه پایانه فروشگاهی (POS) جهت ارائه خدمات می نمایند . لذا بدینوسیله نکات ذیل را به استحضار می رساند :

1- با عنایت به اینکه نصب و بهره داری از پایانه های فروشگاهی (POS) منحصراً در فروشگاه ها و مراکز خرید انجام می پذیرد ، بدین لحاظ نصب دستگاه پایانه فروشگاهی (POS) به هر عنوان در باجه های نمایندگی خدمات بانکی تحت سرپرستی ممنوع می باشد ، لذا از ارائه هرگونه عملیات و خدمات بانکی در محل باجه های نمایندگی خدمات بانکی با استفاده از ابزار موصوف که به حساب شخص نماینده (کارگزار) یا شخص دیگری متصل باشد جلوگیری بعمل ميآید .

2- با عنایت به اینکه کلیه باجه های نمایندگی خدمات بانکی مجهز به دستگاه پایانه شعب (PINPAD) می باشند از اینرو نصب و استقرار پایانه فروشگاهی (POS) به هیچ وجه موضوعیت نداشته و بسیاری از خدمات از درگاه پایانه شعب (PINPAD) قابل انجام می باشد .

3- به لحاظ عدم رعایت اخلاق حرفه یی توسط سایر بانک ها ، می بایست از نصب و استقرار پایانه فروشگاهی (POS) متعلق به بانک ها و شرکت های فعال در این حوزه جداً جلوگیری گردد .

3- مسئولين دفاتري كه داراي دستگاه پين پد نمي باشند درخواست خود را به شعب ناظر ارسال نمايند .

 

     بدیهی است در صورت عدم رعایت مفاد این بخشنامه توسط نمایندگان (کارگزاران) ، موضوع تخلف محسوب و برابر مفاد قرارداد فیمابین و آئین نامه انضباطی ، با خاطیان برخورد لازم انجام خواهد شد .

تعداد بازديد از سايت: 30435 بار
كليه حقوق اين سايت محفوظ مي باشد. ©