عناوين سايت
پست بانک استان چهار محال بختیاری
   نخستين جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات

28/2/1390

 

 

نخستين جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات
 

به گزارش  روابط عمومی پست بانک ایران، دكتر محمود احمدي‌نژاد در نخستين جشنواره ملي ارتباطات  و فناوري اطلاعات با اشاره به سرعت گسترش ارتباطات گفت: در گذشته اطلاعات به كندي و  با فاصله بين مردم منتقل مي‌شد، اما در حال حاضر با پیشرفت های صورت گرفته تحول  عظیمی در این زمینه بوجود آمده است.


رییس جمهور در ادامه تصريح كرد: ارتباطات  بهترين مجال براي رشد انسان است و در عين حالي كه مي‌توان در خدمت كمال و شكوفايي  باشد مي‌تواند انسان را به سمت سقوط بكشاند. حقيقت انسان زماني بروز مي‌يابد كه  همه‌ عواملي كه به انسان هويت مادي و زميني مي‌دهد كنار برود و ارتباطات و فناوري  از عوامل اصلي است كه مي‌تواند حلقه‌هاي مادي حقارت انسان را از پاي انسان باز  كند.


دكتر محمود احمدي‌نژاد در ادامه اظهار كرد: كساني كه در كار ارتباطات مشغول  هستند بايد بدانند كه كارشان نبايد تنها در راستاي تجارت و سودآوري باشد. آن‌ها  بايد بدانند كه دستاوردهاي ارتباطات براي بشريت بسيار بالاتر است. بشر بايد در مسير  كمال به بالاترين نقطه برسد و ارتباطات بستر تحقق اين هدف است. ممكن است برخي از  اين فرصت براي تحميل خود و سياست‌هاي خود بر ديگران بهره ببرند اما اين فرصت  دوجانبه است و مانند تيغ دولبه است. بشر براي رسيدن به كمال و تحقق آرمان‌هايش  نيازمند شبكه‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي است.
رييس‌جمهور در ادامه گفت: سرعت رشد  فناوري و ارتباطات شبيه سرعت نور شده است. افق نگاه ما در حوزه ارتباطات حداكثري  است و هيچ حد و مرز و حصاري نبايد وجود داشته باشد؛ چرا كه زماني حقيقت انسان بروز  مي‌كند كه بي‌نهايت انسان بروز كند و گسترش ارتباطات فرصتي براي شكوفايي انسان  است.


دکتر رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مراسم نخستین  جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان این مطلب که در حال حاضر و با توجه  به تلاش های صورت گرفته، 97 درصد از روستاهای کشور دارای ارتباط هستند.اظهار داشت : در همین راستا، 90 درصد روستاها از تلفن خانگی بهره مند می باشند.


دکتر تقی پور  افزود: ارتباط رسانی به 56 هزار روستا عملیاتی شده و ارتباط اینترنت پرسرعت برای 11  هزار روستا عملیاتی شده است.وی خاطر نشان کرد: از دیگر تلاش هایی که در بخش توسعه  ICT در روستاها صورت گرفته می توان به ایجاد و بهره برداری از دفاتر خدمات ارتباطی  روستایی اشاره کرد که خدمات ارتباطی پست، پست بانک و مخابرات در آن ها ارایه می  شود.
تقی پور با اشاره به آمار ارتباطی کشور گفت: واگذاری تلفن در همه بخش ها از  جمله تلفن ثابت به روز شده و پاسخگویی به تقاضاها در کمترین زمان انجام می شود.وی  با بیان این مطلب که این امر موجب کاهش هزینه ها و حذف بازار سیاه از این حوزه شده  است، تأکید کرد: تعداد مشترکان تلفن همراه در سال 83 پنج میلیون نفر بود که در حال  حاضر این تعداد با افزایش 11 برابری به 56 میلیون و 555 هزار نفر رسیده است.وزیر  ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به 72  درصد رسیده که این موضوع نشان می دهد تمام جمعیت فعال کشور بیش از یک سیم کارت  دارد.


در پایان این جشنوراه برگزیدگان نخستین جشنواره ملی فاوا در کارگروه و  حوزه های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند که در کارگروه بانکداری الکترونیک و  حوزه پشتیبانی خدمات مالی و بانکی از شرکت بهستان رایان و دفتر خدمات شهری بروجن   با مديريت خانم افسانه فيروزي بروجني تقدیر شد. ضمنا از آقاي جلال جليل كارگزار دفتر خدمات بانكي روستاي ناغان سفلي نيز به دليل تعداد حسابهاي افتتاح شده توسط جناب آقاي دکتر رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اهداء لوح و يك عدد سكه بهار آزادي تقدير شد  .

پست بانک استان چهار محال بختیاری

 پيوندهاي تصويري

موبايل بانكينگ

محاسبه سود سپرده

صندوق قرض الحسنه

اينترنت بانک

سامانه آموزشي پست بانك

پست بانک استان چهار محال بختیاری

 ساير پيوندها

  پست بانك ايران

  مشاهده مبلغ یارانه واریزی

  سایت سهام عدالت(پرداخت یارانه)

  سامانه اطلاعات اقتصادی خانوارها

  سايت استانداري استان چهارمحال و بختياري

  سايت دفاتر پيشخوان دولت استان

  سامانه شناسه ملي اشخاص حقوقي

  سامانه سناباد

  سایت بسیج کارمندان استان

  پايگاه اطلاع رساني پيشگيري از اعتياد

  جشنواره کتابخوانی

 
 

تعداد بازديد از سايت: 156722 بار
كليه حقوق اين سايت محفوظ مي باشد. ©